На Вуглегірській ТЕС розпочато роботи по усуненню наслідків пожежі

1.04.2013


Через пожежу на Вуглегірській ТЕС ПАТ «Центренерго», яка сталася 29 березня о 15:14, пошкоджено чотири пиловугільних енергоблоки, загальною встановленою потужністю 1200 МВт, які складають першу чергу ТЕС. При цьому постраждало турбінне відділення, щитові і кабельне обладнання. Котельний цех має незначні пошкодження. Відсьогодні розпочато роботи по звільненню обладнання від металоконструкцій пошкодженої покрівлі та визначенню його стану. Далі оперативно будуть починатися відновлювальні роботи.

Незважаючи на проведення екстреної евакуації персоналу з небезпечної зони і вжиті заходи в момент загоряння, жертв уникнути не вдалося. Одна людина була смертельно травмована, ще чотири з опіками тіла і отруєнням продуктами горіння 29 березня були госпіталізовані. На даний час їх стан оцінюється як стабільний.

На станції працює Урядова комісія, очолювана Міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким, щодо встановлення причин аварії, що спричинила виникнення пожежі та пошкодження обладнання станції. Робота Комісії триватиме до 8 квітня поточного року.

У зв'язку із ситуацією, що склалася, у всіх підрозділах Центренерго введені особливі умови роботи. На даний момент проводиться аналіз фінансового стану Компанії, розробляються заходи щодо ліквідації аварії та визначення джерел фінансування відновлювальних робіт.

Вживаються заходи щодо організації праці персоналу Вуглегірської ТЕС і персоналу Ременерго ПАТ «Центренерго», який працював на дільниці станції.

Основні системи життєзабезпечення міста Світлодарськ - подача води, забезпечення електроенергією, газопостачання, не порушені. Прийняті першочергові заходи з питань теплопостачання у поточному опалювальному сезоні. Вирішується питання про проходження наступного опалювального сезону.