• Головна
  • Новини
  • ПАТ "Центренерго" та ДТЕК погодили умови постачання вугілля
ПАТ "Центренерго" та ДТЕК погодили умови постачання вугілля

ПАТ "Центренерго" погодило з компанією ДТЕК умови договору на постачання вугілля вітчизняного виробництва для теплових електростанцій.

За умовами договору приватна компанія ДТЕК буде відвантажувати державній "Центренерго" вугілля з відтермінуванням оплати на прийнятних для обох сторін умовах.

Зазначимо, що початкова пропозиція компанії ДТЕК передбачала здійснення 100% попередньої оплати, проте такі умови могли створити загрозу фінансовій стійкості "Центренерго", тому товариство наполягло на закріпленні положення щодо відстрочки платежів.  

Нагадаємо, що переговори щодо укладання угоди між "Центренерго" та компанією ДТЕК почалися після доручення в. о. міністра енергетики Ольги Буславець розглянути можливість закупівлі енергетичного вугілля у вітчизняних виробників.

Початкова пропозиція, надана компанією "Д.Трейдинг" містила положення, неприйнятні для "Центрнерего", зокрема щодо здійснення 100% попередньої оплати та постачання більших обсягів вугілля, ніж потребує "Центренерго".

У ході перемовин ці питання було погоджено, а за їх результатом укладено угоду на ринкових умовах, що є прийнятними для обох сторін. Про результати перемовин було проінформовано міністерство енергетики. 

"Нам зателефонували представники ДТЕК та привітали з укладанням угоди. Це були насичені та складні перемовини, та нам вдалося відстояти інтереси держави та укласти угоду на основі тих положень, що були принципово важливими для "Центренерго", - зазначив в.о. генерального директора "Центренерго" Олександр Корчинський.

Зазначимо, що постачання вугілля для "Центренерго" з державних вугільних шахт здійснюється на умовах післяоплати. Станом на 10 липня за постачання вугілля сплачено 103 млн грн з передбачених у липні 120 млн грн.