Інвестиційні проекти

Енергоблоки ТЕС ПАТ «Центренерго» були введені в експлуатацію у 60-80 роки, відпрацювали встановлений заводами-виробниками парковий ресурс і наблизилися до граничного напрацювання, у зв'язку з чим різко зростають обсяги робіт з ремонту обладнання.

Технічна і економічна політика ПАТ «Центренерго» спрямована на продовження терміну експлуатації енергоблоків на 15-20 років. У процесі комплексної реконструкції передбачається збільшити встановлену потужність енергоблоків на 8-10%, підвищити їх проектний ККД на 2-3%, привести викиди забруднюючих речовин до нормативних значень при оптимальних капіталовкладеннях.

На виконання Плану реконструкції теплоелектростанцій на період до 2020 року ПАТ «Центренерго» розроблено ТЕО реконструкції енергоблоку № 2 Трипільської ТЕС, яке успішно пройшло комплексну державну експертизу та затверджено рішенням Уряду. У 2010 році проект увійшов до складу Державної Програми соціального і економічного розвитку України.

Проект передбачає заміну турбіни та генератора на сучасне обладнання лінійки 325 МВт, виробниками якого є вітчизняні енергомашинобудівники - заводи «Турбоатом» і «Електроважмаш». Реконструкція котла в існуючій осередку блоку за проектом харківського ЦКБ «Енергопрогрес» забезпечить якісне спалювання низькореакційного антрациту без підсвічування природним газом. Заміна електрофільтрів на нові значно поліпшить екологічну ситуацію в столичному регіоні. Відповідно до висновку державної експертизи вартість проекту технічного переоснащення енергоблоку № 2 Трипільської ТЕС становить 1 138 млн. грн.

Термін реалізації проекту - 2013-2014 рік. У 2011 році виконана проектно-кошторисна документація та розпочато виготовлення основного обладнання. Джерелами фінансування проекту є власні оборотні кошти компанії - чистий прибуток, а також позикові ресурси - довгострокові кредити вітчизняних комерційних банків.

У 2010 році Національна комісія регулювання електроенергетики України постановою від 07.07.2011 № 1297 затвердила інвестиційну складову до тарифу на електроенергію ПАТ «Центренерго» на погашення 80% зобов'язань, залучених для фінансування реконструкції 1 пускового комплексу енергоблоку № 2 Трипільської ТЕС, що забезпечить повернення залучених коштів на фінансування проекту.

У 2014-2017 роках передбачається виконати реконструкцію енергоблока № 1 Зміївської ТЕС, який упродовж 50 років напрацював ресурс понад 300 тисяч годин.

Екологічна програма по ТЕС "Центренерго" спрямована на виконання затверджених Міністерством охорони навколишнього середовища граничних нормативів викидів для ТЕС. Передбачається заміна газоочисного обладнання на електростанціях компанії в період з 2012 по 2016 роки.

Таким чином, компанія планує інвестувати значні кошти у свій розвиток. Стратегічні напрямки розвитку генеруючих потужностей, розроблені компанією, у найближчій перспективі передбачають наступні етапи:

  • Проведення розширених капітальних ремонтів енергоблоків з елементами модернізації основного обладнання з метою максимального відновлення їх надійності та ефективності і підтримки в працездатному стані протягом 5-10 років;
  • Проведення повузлової реконструкції для енергоблоків з граничним напрацюванням з метою значного поліпшення техніко-економічних показників і продовження терміну служби на 15-20 років.